42Elevii Școlii Gimnaziale Micești au fost premiați în data de 3.06.2015, la Consiliul Județean Argeș, în cadrul Programului de încurajare a consumului de fructe în școli, alături de elevi din alte nouă unități de învățământ. Au fost obținute trei premii I  (Cazacu Georgiana, Androne Andreea, Anghel Andreea), trei premii II (Toma Gabriela, Hănescu Alexandra, Cristescu Marius, trei premii III (Păcioianu Bianca, Simionaș Iulia, Vlăsceanu David), la secțiunea “Eseuri” și o mențiune (Androne Alexandra), la secțiunea „Pictură”.
Programul a avut ca scop formarea de obiceiuri alimentare sănătoase.
În cadrul festivității, elevii și-au exprimat impresiile privind activitatea desfășurată. Premierea a fost făcută de domnul președinte al C.J Argeș, Florin Tecău și domnul Stelian Necșoi, reprezentant al CJ Argeș.

Prof. Cristina DINU
Școala Gimnazială Micești