79Ministerul Educaţiei scoate din nou la concurs funcţia vacantă de inspector şcolar general al Inspectoratului Şcolar Argeş. Dosarele de înscriere pot fi depuse în perioada 29 iunie-12 iulie, la sediul ISJ Argeș, iar probele de concurs se vor desfăşura în perioada 27 iulie-7 august, la sediul ministerului de resort.
Actualul inspector şcolar general, Dumitru Tudosiu, a anunțat  că va participa la acest nou concurs, după ce în prima sesiune organizată de Ministerul Educației s-a retras ”din motive personale”. Tudosoiu conduce Inspectoratul Școlar Județean Argeș pe baza unei delegații care expiră la data de 31 august. ”Cred că o să particip la a doua sesiune a concursului organizat de minister, pentru că am încredere în mine. Dacă nu aş fi intenţionat acest lucru, mi-aş fi dat demisia imediat după prima sesiune. În felul acesta aş fi avut şi eu vacanţă”, a declarat Dumitru Tudosoiu.

(Postat iunie 2015)

Scoli mediul rural

Scoli mediul urban

PUBLICITATE

Go to top