78AIESEC Piteşti organizează la Club Hush Piteşti, în data de 28.06.2015, ora 11.30, evenimentul de deschidere al proiectului GROW Piteşti 1.1 & 1.2, ediţia de vară 2015.
Proiectul GROW are ca obiectiv îmbunătăţirea calităţii educaţiei în România. Este un program organizat de către AIESEC în parteneriat cu Şcoala de Valori, care se adresează elevilor din România cu vârste cuprinse între 14 şi 18 din peste 15 oraşe. GROW este singurul program inovativ de educație non-formală din România construit pe un curriculum de 4 ani, cu scopul de a oferi tinerilor pe toată perioada liceului un conținut educațional complementar activităților școlare. Este structurat pe baza conceptului Practice, Learn, Step Up, astfel că sesiunile de pregătire se desfășoară timp de 3 săptămâni sub forma a 10 ateliere de lucru interactive.
Programul le oferă elevilor şansa de a îşi dezvolta anumite abilităţi cum ar fi cele de gestionare a unui proiect, abilităţi de comunicare, orientare în carieră şi vor lua parte la o experienţă internaţională.
Proiectul este împărţit în două, aşa încât participanţii îşi pot alege o perioadă favorabilă lor pentru a fi prezenţi la sesiuni. Astfel proiectul se va desfăşura între 29.06.2015-19.07.2015 pentru prima perioadă, iar cea de-a doua perioadă între 20.07.2015-09.08.2015, timp în care elevii claselor a 11-a şi a 12-a vor avea parte de ateliere şi extra activităţi interactive livrate de studenţi internaţionali veniţi din ţări precum: Pakistan, China, Azerbaijan, Egipt, Mexic, Malaezia.
Persoane de contact
Coordonator Proiect GROW 1.1&1.2: Zamfirică Vlad
Tel: 0745357524
Email: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.
Vicepreşedinte Marketing AIESEC Piteşti: Orjanu Iuliana
Tel: 0736 353 460
Email: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

(Postat iunie 2015)

Scoli mediul rural

Scoli mediul urban

PUBLICITATE

Go to top