evaluareLuni, 26 iunie, au fost afişate rezultatele obţinute de absolvenţii claselor a VIII-a la examenul de Evaluare. În judeţul Argeş s-au prezentat la acest examen un număr de 4.560 de elevi, 15 dintre aceştia reuşind să obţină media 10.00.  Toate rezultatele, aici.
Din cei 15 de nota 10, 3 elevi sunt absolvenţi ai Şcolii “Mircea cel Bătrân”- Piteşti, câte 2 ai Şcolii “Matei Basarab”- Piteşti şi Colegiului Naţional “Zinca Golescu”. Ceilalţi 8, au absolvit următoarele instituţii de învăţământ: “Mihai Eminescu”- Piteşti, Adrian Păunescu- Piteşti, „Nicolae Simonide”- Piteşti, „Al. Davila”- Piteşti, Şcoala „Traian”- Piteşti, Şcoala Gimnazială Nr. 1 Costeşti, Şcoala “Liviu Rebreanu”- Mioveni, Liceul “Iulia Zamfirescu”- Mioveni.

(Postat iunie 2017)

Scoli mediul rural

Scoli mediul urban

PUBLICITATE

Go to top