floare de colt 2Bucuria sărbătorilor de iarnă a fost marcată şi anul acesta prin activităţi specifice organizate de  GPP „Floare de Colț” Pitești, printre care amintim concursul „Se apropie Crăciunul...”, concurs aflat în Calendarul Activităţilor Extraşcolare al I.S.J. Argeş.
Iniţiat din dorinţa unei bune colaborări, concursul „s-a dovedit, în timp, a fi un exemplu de activitate extraşcolară ce reuneşte anual unităţile partenere dornice să pună în evidenţă activităţile desfăşurate permanent la grupele de preşcolari.

GPP „Floare de Colț” Pitești, Școala  Gimnazială “Mircea Eliade” Pitești, G.P.P. și GPP „Primii pași” Pitești sunt unităţile organizatoare ale concursului, cadrele didactice implicate în proiect reuşind să realizeze şi de această dată expoziţia care s-a bucurat de un real succes.
Aflat la a VI-a ediţie, concursul a reunit în luna decembrie a anului 2018 preşcolari ai unităţilor de învățământ preșcolar argeşene care şi-au exprimat talentul artistic şi au efectuat lucrări originale, prin care şi-au exprimat trăirile faţă de Sfânta sărbătoare a Crăciunului. Desenele, picturile, creaţiile practice realizate de talentaţii preşcolari au fost expuse în holul unităţii gazdă. Creativitatea copiilor manifestată prin intermediul culorilor a făcut ca juriul să aibă o misiune grea. Preşcolarii au obţinut premii conform criteriilor menţionate în regulamentul concursului.
”În cadrul concursului s-au dezvoltat relaţii de colaborare între cadrele didactice, prin împărtăşirea experienţei pozitive şi prin antrenarea acestora în proiect”,  ne-a declarat Teodor Minciună, directorul grădiniței organizatoare.

(Postat ianuarie 2019)

Scoli mediul rural

Scoli mediul urban

PUBLICITATE

Go to top