28La sfârșitul lunii octombrie, la Școala Gimnazială “Marin Preda” Pitești a avut loc o nouă ediție a Târgului antreprenorial de toamnă. Am remarcat o participare mult mai numeroasă față de edițiile trecute, atât din partea copiilor, cât și ca nivel de implicare al părinților.

“Prin acest eveniment încercăm să le dezvoltăm elevilor atât spiritual antreprenorial, expoziția fiind una cu vânzare, cât și spiritual de echipă. Nu în ultimul rând, ne dorim să realizăm o celulă funcțională între părinți, elevi și cadre didactice, în scopul unei educații care să transcendă cadrul orelor de curs.”, ne-a declarat Iuliana Simona Peleașe, directoarea Școlii “Marin Preda”.
Inițiativa cadrelor didactice și a elevilor școlii a atras atenția oficialităților: subprefectul de Argeș, Gabriel Stoian și viceprimarul Piteștiului, Laurențiu Zidaru, s-au aflat printre vizitatorii târgului.
Tot cu ocazia Târgului antreprenorial, a avut loc și un spectacol folcloric, susținut de elevii Școlii “Marin Preda”.

(Postat octombrie 2017)

Scoli mediul rural

Scoli mediul urban

PUBLICITATE

Go to top