24Un gest din suflet de copil pentru alţi copii!!! Aşa s-ar traduce, în câteva cuvinte, iniţiativa elevilor Şcolii Gimnaziale ”Virgil Calotescu” Bascov care, cu ocazia sărbătorilor de iarnă, sub îndrumarea cadrelor didactice, s-au mobilizat si au donat jucării minunate și hăinuțe colorate pentru alți copii. Jucăriile donate au fost donate grădinițelor cu program normal de pe raza comunei Bascov, iar hăinuțele au fost donate elevilor de la Școala Vâlcele.
Gestul şcolarilor din Bascov nu a trecut neobservat: în ultimele zile de şcoală din 2016, Moş Crăciun a poposit în mijlocul lor, copii primindu-l cum se cuvine, respectiv cu poezii, cântece, joc şi voie bună. Moşul s-a declarat încântat de frumuseţea programelor artistice susţinute de copii sub îndrumarea cadrelor didactice.

(Postat decembrie 2016)

Scoli mediul rural

Scoli mediul urban

PUBLICITATE

Go to top