06Școala Gimnazială ”Virgil Calotescu” Bascov a găzduit în data de 14.12.2016, “Cercul bibliotecarilor” din județ, activitate inițiată și coordonată de bibliotecarul unităţii, Briceag Paula Magdalena, la care au participat 45 de persoane.
Conţinutul activităţii
# Îndrumare metodologică CCD Argeș - Prof. Șufariu Mirela
# Prezentarea activității bibliotecii Școlii Gimnaziale ”Virgil Calotescu” Bascov, a gestiunii informatizate în programul E-BIBLIOPHIL -              Bibliotecar, Briceag Paula
# Scenetă ,,Vine CRĂCIUNUL! ... Și în familie?” Elevi: Briceag Bogdan Alexandru - CP A, Voica Rodica Ana Maria, a V-a A, Nițu Bianca, a V- A, Din Isabela, a V- A, Fircan Valentin, a VI-a B, Fieraru Edi, a VI-a B, Matei Mario, a VI-a B. Coordonator: Bibliotecar Briceag Paula.
# Colinde în limba română”- elevii claselor a V-a A, a VI-a B.
# Colinde în limba engleză”- elevii participanți la Afterschool - Bibliotecar  Briceag Paula.
# Tradiții și obiceiuri la români”- Bibliotecar Morăreasa Monica
Școala Gimnazială ”Al. Davila” Pitești
# Informare ABR - Președ. ABR, Bibliotecar Guțu Iulia, C.N.L.  ”Ion C. Brătianu” Pitești.
Buna colaborare dintre conducerea școlii, cadrele didactice și bibliotecarul școlii au condus la un real succes al activității cercului.
Mulţumim tuturor pentru participare!

(Postat decembrie 2016)