20Nu departe de Primăria Pitești se află prestigiosul Colegiu Tehnic „Armand Călinescu“, liceu ce a împlinit anul acesta, 134 de ani de existență.  Evenimentul, aşteptat cu nerăbdare, a fost organizat de conducerea colegiului, dna dir. Procopiu Bianca, alături de colectivul de cadre didactice: prof. Gugiu Cornel, prof. Duțu Diana, prof. Dinu Mihaela, prof. Vlădau Paul, prof. Grosaru Andreea.
Celebrarea din acest an s-a bucurat de participarea unor invitați de renume pentru județul nostru precum: președintele CJ Argeș Florin Tecău, Inspector Școlar General prof. Dumitru Tudosoiu, Director Casa Corpului Didactic Argeș prof. Ana Badea, Inspector școlar prof. Gabriela Neagu, Director Școala Gimnazială “Mihai Eminescu” Haiducu Marian, Director Școala Gimnazială “Tudor Vladimirescu” Georgescu Nicolae, Director Liceul cu Program Sportiv „Viitorul” prof. Corodi Silviu, Director Școala Gimnazială „Virgil Calotescu” prof. Minerva Rizea.
A devenit o tradiție ca elevii liceului împreună cu cadrele didactice să sărbătorească in luna lui florar, ziua liceului printr-un spectacol inedit, în care talentul, imaginaţia şi emoţia artistică s-au îmbinat perfect cu voia bună. Timp de aproximativ două ore, scena Teatrului „Alexandru Davila” a găzduit un program atractiv, din care nu au lipsit piesele de teatru, muzica, dansurile populare, moderne, parada modei şi multe surprize pregătite de organizatori. Sub coordonarea dnei prof. Ionescu Grațiela, catedra de limba și literatura română a realizat un minunat program artistic cu actuali și foști elevi ai colegiului nostru.
21Mulțumim celor care au fost cu noi la această frumoasă sărbătoare a colegiului și dorim tuturor petrecerea cu bucurie și a celorlalte sărbători ce vor veni.
Cum spun elevii noștri, “La mulţi ani Armand Călinescu!”.

Dir. prof. Procopiu Bianca
Dir. adj. Gugiu Cornel
Prof. Grosaru Andreea
Postat mai 2016

Scoli mediul rural

Scoli mediul urban

PUBLICITATE

Go to top