Concursul judeţean “Se apropie Crăciunul…” - ediţia a II-a, 2014, cuprins în Calendarul activităţilor educative şcolare şi extraşcolare al Inspectoratului Şcolar Judeţean Argeş a reuşit să expună peste 300 de lucrări ale preşcolarilor din unităţile de învăţământ din judeţ, îndrumaţi cu măiestrie de către doamnele lor  educatoare.
Grădiniţa cu Program Prelungit „PUI DE LEI”, Grădiniţa cu Program Prelungit „RAZĂ DE SOARE”, Grădiniţa cu Program Prelungit „FLOARE DE COLŢ” au reuşit prin parteneriatul educaţional desfăşurat să pună în valoare lucrări plastice şi practice organizate la nivelul fiecărei grădiniţe înscrise în concurs.
Expoziţia s-a realizat în cadrul Grădiniţei cu Program Prelungit „RAZĂ DE SOARE” şi a urmărit dezvoltarea dragostei pentru tradiţii, stimularea creativităţii şi a comunicării, antrenarea copiilor şi a cadrelor didactice în realizarea activităţilor în parteneriat. Evaluarea lucrărilor participante la expoziţia concurs s-a realizat ţinându-se seama de următoarele criterii: creativitate, originalitate, acurateţe, respectarea temei proiectului.
Iniţiatorii concursului judeţean sunt : Mirela Medre, GPP „PUI DE LEI”, Elisabeta Roman, GPP „RAZĂ DE SOARE”, Melania Minciună, GPP „RAZĂ DE SOARE” şi Teodor Minciună, GPP „FLOARE DE COLŢ”. Coordonatori ISJ Argeş: Inspector Şcolar General Dumitru Tudosoiu, Inspector Şcolar pentru Educaţie Permanentă Adrian Hernest, Inspector Şcolar pentru Educaţie Timpurie Ana Ivan.

Director, prof. Mirela Medre
G.P.P. „PUI DE LEI” Piteşti
(Postat decembrie 2014)

Scoli mediul rural

Scoli mediul urban

PUBLICITATE

Go to top