escorte Panciu ieftine matrimoniale Balan fete matrimoniale Sarmasu online barbati singuri matrimoniale Sannicolau Mare zona iulius mall curve lux Giurgiu videochat Oltenita raid Popesti-Leordeni matrimoniale anunturi erotice Berca dame matrimoniale crestine Vulcan publi24 Liesti femei ea pentru el Sarichioi escorte Vidra forum publi Deva dating Dragalina ofer sex Amara matrimoniale Slatina cu poza femei pentru barbati Petrila cuplu bi Vorona Teodoru sex oral Saveni curve din Focsani femei fete din Buruenesti anunturi curve fete Targu Jiu chat swinger Urziceni fetele din Stefanesti matrimoniale Salcea cuget liber publi24 escorte Costesti raid matrimoniale Scheia matrimoniale online Deva fete ieftine Chiajna matrimoniale Cernavoda publitim placere ro Barcanesti como gravar videos do youtube no mac gay young date night in Maastricht apple rastrea y} 4 x~p{}r }u

odobescuLa Colegiul Naţional „Alexandru Odobescu” din Piteşti dragostea pentru artă, pentru cultură şi frumos, talentul şi creativitatea se împletesc în mod armonios cu dorinţa pentru cunoaştere. Iar rezultatele strădaniei nu întârzie niciodată să apară.

Astfel, actorii Clubului de Teatru, care au pus în scenă momente speciale şi pline de umor, cucerind prin talentul şi dăruirea lor inimile fiecărui spectator, au fost răsplătiţi cu ropote de aplauze din partea publicului care a luat parte la spectacolul de la sala multimedia, din data de 27 martie 2019, dedicat Zilei Mondiale a Teatrului.  Şi pentru că vorbeam de creativitate, merită felicitată echipa formată din elevii Mocanu Eduard, Abageru Ştefan, Popescu Mihnea, Coman Eduard şi Din Iulian de la clasa a XI-a B, coordonată de doamna profesoară Manolescu Daniela, care a obţinut două premii III (unul la clasa “Roboţi Standard” şi altul la clasa „Construcţii Electronice”), în urma participării la concursul „Robosmart”, organizat de Universitatea Piteşti. În competiţie au fost prezente 45 de echipe, dintre care 12 echipe de la colegiul nostru.  
În plus, nu s-au lăsat aşteptate nici rezultatele la concursurile pe discipline. Elevii noştri au obţinut premii după cum urmează:
# Olimpiada de Limba şi literatura română, etapa județeană:
Mențiune – Nițulescu Andra, IX F, prof. coordonator Ilie Monica
# Olimpiada "Lectura ca abilitate de viaţă", etapa județeană:
Calificată la etapa națională - Bițoiu Ana-Maria, X I, prof. coordonator Olteanu Sorinela
Mențiune – Cîrstea Andrei-Cristian, X I, prof. coordonator Olteanu Sorinela
Mențiune – Buică Ioana, X E, prof. coordonator Ilie Monica
Mențiune – Codău Alexandra, XI B, prof. coordonator Ilie Monica
# Concursul internațional  „Lecții cu Nichita” - secțiunea FILM :
Premiul Special – Buciuc Bianca, Gardin Cătălin, Guță Claudia, Ion Eduard, Plugaru Vlad, El Saqqa Simona, XI D, prof. coordonator Preda Corina
# Concursul național  „Nichita Stănescu – Dreptul la timp” - secțiunea ESEU:
Premiul II – Guță Claudia, XI D, prof. coordonator Preda Corina
# Olimpiada de Matematică:
Calificat la Etapa Naţională - Androne Andrei , IX C – prof. coordonator Stanciu Mihaela
# Concursul Național de Matematică Aplicată "Adolph Haimovici", etapa județeană:
Premiul III – Strâmbeanu Cristina, X E, prof. coordonator Dumitrescu Adela
Mențiune – Stănişteanu Laurențiu, IX E, prof. coordonator Mațincu Mirela
Mențiune – Răpeanu Cosmina, X F, prof. coordonator Burtoiu Daniela
# Olimpiada judeţeană de Limba engleză modernă:
Calificată la etapa naţională - Zamfir Diana, clasa a X-a I, profesor Carmen Negescu
Premiul II - Tănase Maria, clasa a X-a I, profesor Dumitraşcu Roxana
Premiul III -  Ana Cosmin, clasa a XI-a A, profesor Dumitraşcu Roxana
Menţiune -  Radu Maria Alexandra, clasa a IX-a, profesor Bănescu Daniela
# Concursul județean "Voice Your Say"
Premiul III - Blaga Daniel, clasa a XII-a D, profesor Avram Ionela
Mențiune - Stoica Tudor, clasa a IX-a E, profesor Petean Roxana
# Olimpiada judeţeană de limba germană modernă:
Premiul III – Hublea Elena Cristina, XII G, prof. coordonator Simionescu Mădălina
Mențiune – Costache Alexandra, XI H, prof. coordonator Simionescu Mădălina
# Olimpiada de limbi romanice, etapa judeţeană:
A. LIMBA FRANCEZĂ
Calificat la etapa națională - Ilie Alexandru, X E bilingv franceză, prof. coordonator Iacob Venera
Calificată la etapa națională - Tănase Maria, X I bilingv franceză, prof. coordonator Iacob Venera
# Concursul județean „Destinations francophones”:
Premiul I – Guță Darius, IX D, prof. coordonator Preda Corina
Premiul I – Șerbănescu Claudia, X I, prof. coordonator Iacob Venera
Premiul II – Ghilencia Mihail-Alexandru, IX B, prof. coordonator Preda Corina
# Concursul județean „Chants, sons sur scène”:
Premiul I – Duță Alexandra, IX A, prof. coordonator Preda Corina
Premiul I – Minculete Anca, XI F, prof. coordonator Preda Corina
B. LIMBA SPANIOLĂ
Calificată la etapa națională - Tămbescu Silvia Ștefania, IX H, prof. coordonator Larroze Ana-Maria
Calificat la etapa națională - Pascale Eduard, XI C, prof. coordonator Larroze Ana-Maria
Calificat la etapa națională - Stoica Ionuț Tiberiu, XII C, prof. coordonator Larroze Ana-Maria
D. LIMBA ITALIANĂ
Calificată la etapa națională - Măcărescu Andra Teodora, XI C.
# Olimpiada de Biologie, etapa județeană:
Mențiune – Zidaru Diana, IX C, prof. coordonator Florescu Maria
Mențiune – Slujitorul Silvia, X F, prof. coordonator Roşescu Marinela
FIZICĂ:
# Olimpiada de Fizică, etapa judeţeană:
Premiul III – Androne Andrei, IX C, prof. coordonator Necuţă Emil
# Concursul „ Ştefan Hepiteş”:
Premiul II - Iancu Cristian, prof. coordonator Bucur Felicia
# Concursul naţional PHI:
Premiul III – Androne Andrei, IX C, prof. coordonator Necuţă Emil
# TEHNOLOGIA INFORMAŢIEI:
Calificat la etapa naţională – Vlădulescu Denis Marian, IX A, prof. coordonatori Manolescu Daniela, Răducu Aurelian, Vorovenci Daniel
# EDUCAȚIE FIZICĂ ȘI SPORT
Locul II – Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar (ONSS) – faza județeană – echipa de volei băieți
# Concursul Regional Ştiinţific „The informatics between science art”, secţiunea editare fotografică:
Premiul I, II, şi Menţiune – Stancu Andrada, clasa a IX-a C, prof. coordonator Manolescu Daniela

Elev, Badea Alexandra, clasa a IX-a E
(Postat aprilie 2019)

Scoli mediul rural

Scoli mediul urban

PUBLICITATE

Go to top