23Marți, 22 ianuarie 2018, la Sala Multimedia a  Colegiului Național "Alexandru Odobescu" - Pitești, s-a desfășurat programul "Leaders Explore pentru elevi", proiect derulat la inițiativa Fundației Leaders, școala noastră participând ca partener, facilitând astfel accesul elevilor școlii la informații despre oportunități și perspective inovatoare în viitoarea carieră.

Având ca misiune declanșarea potențialului tinerilor și crearea de lideri responsabili pentru viitor, evenimentul a avut în centrul discuțiilor posibilitatea acestora de a participa  gratuit, timp de 4 sesiuni, a câte două zile fiecare, pe o perioadă de 9 luni,  în urma unei selecții.  Cursurile   abordează teme precum: autocunoaștere, viziune, comunicare, leadership și lucru în echipă, atât de necesare tinerilor  în societatea actuală. La activitate au participat în jur de 200 elevi cu vârste cuprinse între 14-17 ani, interesați de oportunități de orientare în carieră, aceștia fiind susținuți și de profesorii diriginți, prezenți, de asemenea la eveniment.

Prof. Marilena Ogaru
Colegiul Național "Alexandru Odobescu" Pitești
(Postat ianuarie 2018)

Scoli mediul rural

Scoli mediul urban

PUBLICITATE

Go to top