matei basarab eminescu 2Școala Gimnazială “Matei Basarab” din Pitești a desfășurat mai multe manifestări culturale dedicate poetului național Mihai Eminescu, care s-au desfășurat  marți, 15 ianuarie 2019, de Ziua Culturii Naționale. Personalitatea Luceafărului poeziei românești a fost elogiată de profesorii de limba și literatura română, colegii profesori pentru ciclul primar de la școala noastră, doamna bibliotecar Oprea  Elena, doamnele prof. Inv. Stănciucu Tudorița și Ionescu Mădălina, doamna director, Prof. Dr. Elena Odă, Ec. Grecu Adriana, clasele a II-a E și I-a A. S-au  audiat fragmente din lirica eminesciană, au avut loc diverse concursuri și activități, în biblioteca școlii, în sala de festivități și în clase.

Prof. înv. Stănciucu Tudorița                                                                            
Prof. înv. Ionescu Mădălina

(Postat ianuarie 2019)

Scoli mediul rural

Scoli mediul urban

PUBLICITATE

Go to top