25Școala Gimnazială “Matei Basarab” din Pitești a desfășurat mai multe manifestări culturale dedicate poetului național Mihai Eminescu, care s-au desfășurat luni, 15 ianuarie 2018, de Ziua Culturii Naționale.

Personalitatea Luceafărului poeziei românești a fost elogiată de profesorii de limba si literatura română, colegii profesori pentru ciclul primar de la școala noastră, doamna bibliotecar Oprea  Elena, doamnele prof. înv. Stănciucu Tudorița și Ilie Liliana Luminița, cls. I E și cls. I G, doamna director, prof. dr. Elena Odă și ec. Grecu Adriana.  
S-au audiat fragmente din lirica eminesciană, au avut loc diverse concursuri și activități în biblioteca școlii, în sala de festivități și sălile de clase.

Director, Prof. Dr. Elena Odă
Prof. Înv. Stănciucu Tudorița
Prof. Înv. Ilie Liliana Luminița
Bibliotecar, Oprea Elena
(Postat ianuarie 2018)

Scoli mediul rural

Scoli mediul urban

PUBLICITATE

Go to top