26ÎNVĂŢĂMÂNT DE ZI - LICEU
# 1 cls. Domeniul Electronică automatizări – Tehnician în automatizări
# 1 cls. Domeniul Mecanică – Tehnician mecatronist
# 1 cls. Domeniul Protecţia mediului – Tehnician ecolog şi protecţia calităţii mediului

ÎNVĂŢĂMÂNT PROFESIONAL
# 1 cls. Domeniul Mecanică - Operator la maşini cu comandă numerică
# 0,5 cls. Domeniul Mecanică - Lăcătuş construcţii metalice şi utilaj tehnologic
# 0,5 cls. Domeniul Mecanică - Sudor
# 0,5 cls. Domeniul Electric – Electrician exploatare centrale, staţii şi reţele electrice
# 0,5 cls. Domeniul Electronică automatizări - Electronist aparate şi echipamente

ÎNVĂŢĂMÂNT ,,A DOUA ŞANSĂ”
 # 1 cls. ,,A doua şansă” - învăţământ  secundar inferior

ÎNVĂŢĂMÂNT SERAL
# 1 cls. a IX-a, Domeniul Mecanică – Tehnician mecanic, întreţinere şi reparaţii
# 1 cls. a XI-a, Domeniul Mecanică – Tehnician mecanic, întreţinere şi reparaţii

ŞCOALĂ DE MAIŞTRI –CU FINANŢARE DE LA BUGET
# 1 cls. – Maistru mecanic
ŞCOALĂ DE MAIŞTRI  CU TAXĂ
# 1 cls. – Maistru electromecanic, aparate de măsură şi automatizări

BURSE
Pentru clasele de învăţământ profesional fiecare cursant primeşte o bursă profesională lunară de 200 lei/cursant de la stat, şi oportunitatea de angajare la finalizarea cursurilor.
Elevii înscrişi la calificările profesionale:
# Sudori, Operatori la maşini cu comandă numerică, Lăcătuş construcţii metalice şi utilaj  tehnologic, fac practică la  agentul  economic partener SC METABET  C.F. SA şi primesc o bursă suplimentară lunară în funcție de rezultatele şcolare.
# Electrician exploatare centrale, staţii şi reţele electrice, fac practică la  agentul  economic partener Distribuție Oltenia, care oferă elevilor o bursă suplimentară de 200 lei/ lună pentru cei mai buni 5 elevi din grupă şi  servicii de  educaţie non-formală prin Coaching .
# Electronist aparate şi echipamente fac practică la  agentul  economic, cu capital german partener, Draxlmaier (cablaje auto), care oferă elevilor o bursă suplimentară în valoare de 200 lei/lună.
Practica se efectuează la sediul partenerului economic. În  zilele de practică  elevii primesc o masă caldă la cantina agentului economic partener.

Director, Prof. Maria IONICĂ
(Postat mai 2017)