02Iubitorii de folclor de toate vârstele ai folclorului, sunt aşteptaţi joi, 6 aprilie, de la ora 17.00, la Casa de Cultură “Adriana Trandafir” din Bascov, la un spectacol extraordinar, ocazionat de lansarea albumului “Ascultă, omule bun!”, al interpretei Andrada Cârciumaru.

Invitaţii speciali ai solistei sunt Saveta Bogdan, Violeta Constantin, Gabriel Dumitru, Georgeta Chiţoran, Grupul vocal bărbătesc “Doruri muscelene”, Grupul vocal bărbătesc “Rapsozii Bascovului” şi Ansamblul folcloric “Doina Bascovului”. Dirijor, Cătălin Iancu. Coregrafia, Marian Stănoiu şi Dorin Oancea. Spectacolul va fi prezentat de către Lorena Toma, managerul Casei de Cultură “Adriana Trandafir” şi de interpretul Gabriel Dumitru.

Concert pentru…ţambal la Neuchatel!
În luna martie, Cătălin Iancu Junior, tânărul ţambalist al Orchestrei “Doina Bascovului” a fost invitat să susţină un concert alături de Orchestra de Cameră a Conservatorului din Neuchatel. Elveţienii au rămas realmente impresionaţi de talentul excepţional al românului!

(Postat martie 2017)

Scoli mediul rural

Scoli mediul urban

PUBLICITATE

Go to top