39Casa de Cultură “Adriana Trandafir” din Bascov va găzdui, pe 20 octombrie, de la ora 17.00, un spectacol folcloric de excepție: Gala “Viitor pentru folclor”. Spectacolul va fi transmis de către postul Trinitas TV.
“Vom avea în spectacol artiști din toate zonele folclorice ale țării: Moldova, Ardeal, Banat, Muntenia, Oltenia, Maramureș etc. Pe scenă va evolua generația tânără, dar deja consacrată, a folclorului românesc. O veritabilă pleiadă a tinerilor artiști: Ovidiu Homorodean, Gabriel Dumitru, Alexandru Brădățean, Vlăduță Lupău, Oana Tomoioagă și mulți alții. De asemenea, iubitorii de folclor vor avea parte și de un recital extraordinar semnat Steliana Sima. Partenerul principal al acestui demers cultural este postul Trinitas TV, post ce găzduiește o emisiune folclorică de excepție. În acest context, ne vom bucura să-l avem printre noi și pe ÎPS Calinic, episcopul Argeșului și Muscelului.”, ne-a declarat Lorena Toma, managerul Casei de Cultură “Adriana Trandafir” din Bascov.

(Postat septembrie 2016)

Scoli mediul rural

Scoli mediul urban

PUBLICITATE

Go to top