13Anul acesta şcolar a început cu o serie de schimbări la Liceul Tehnologic “Liviu Rebreanu” din Mozăceni, printre care şi cea a comitetului de conducere a Consiliului Şcolar al Elevilor.
Cum preşedintele este deja în clasa a XII-A, regula impune să fie organizate noi alegeri. Anunţul a fost făcut, candidaţii şi-au depus cererile însoţite de documentele aferente, şi astfel campania electorală a început.
Misiunea lor a fost mai uşoară deoarece pentru fiecare funcţie s-a înscris câte un candidat sau, mai bine spus, candidată. Fetele au ales să-şi desfăşoare campaniile electorale şi în mediul on-line, făcându-şi cunoscut programul cu ajutorul reţelei de socializare Facebook.
În perioada stabilită, s-au desfăşurat alegerile, nu fără emoţii  pentru cele trei candidate.
Astfel, în urma numărării voturilor exprimate secret şi individual, eleva Ţurlea Andreea, din clasa a X-a A, a devenit noul Preşedinte al Consiliul Şcolar al Elevilor, luându-i locul senioarei Tocilă Georgiana, din clasa a XII-a A. În misiunea ei, va fi secundată de colega ei de clasă, Tănase Georgiana, în calitate de Vicepreşedinte, şi de noul Secretar, Ţurlea Alexandra, din clasa  aXI-a A.
Noi, profesorii de la Liceul Tehnologic “ Liviu Rebreanu”, le urăm fetelor mult succes în demersurile lor şi le asigurăm de tot sprijinul nostru în realizarea proiectelor.

Prof. Pintilie Claudia
Liceul Tehnologic “Liviu Rebreanu” Mozăceni