“Să vină Moş Crăciun!“, s-a auzit într-un glas, joi, 18 decembrie, la Şcoala Gimnazială “I.L.Caragiale” Piteşti, cu prilejul desfăşurării activităţilor extraşcolare, ce marchează sfârşitul de an calendaristic, activitate la care au participat părinţii şi elevii claselor pregătitoare – a VIII-a din şcoala mai sus menţionată.
Activităţile au cuprins serbarea de sfârşit de an, dar şi Balul “Miss si Misster Fulg de Nea”, ce şi-a desemnat câştigătorii: Adina Oprea şi Ţucă Matei Teodor.
Activităţile au fost coordonate de dl director Nicolae Ghiorghişor, consilier educativ dna Margareta Cioacă şi profesor limba şi literatura română, Raluca Dumitrescu.
Pentru a marca spiritual Crăciunului, cadrele didactice ale şcolii le-au servit elevilor si invitaţilor, ceai cald şi covrigi.
La final, organizatorii au mărturisit că:  “activitatea a avut un impact major asupra elevilor, prima ediţie a balului a fost întâmpinată cu interes de către aceştia şi promitem ca vom continua şi în anii viitori”.

(Postat decembrie 2014)

Scoli mediul rural

Scoli mediul urban

PUBLICITATE

Go to top