28Şcoala Gimnazială Nr.1 Valea Iașului, Argeș, în colaborare cu Liceul Tehnologic "Petre Ionescu Muscel" Domnești, Argeș și cu Școala Gimnazială "Prof. Univ. Dr. Ion Stoia" Căldăraru, Argeș, organizează pe parcursul întregului an școlar 2017-2018 proiectul educațional județean de creaţie literară şi artistico-plastică ”Tradiția, o mărturie în ascendență”, ediția a IV-a - cu participare directă și indirectă -  adresat cadrelor didactice şi elevilor din ciclul preşcolar, primar și gimnazial.

 

Sesiunea de iarnă – ”Minunea Nașterii” – semestrul I
1. secțiunea de creație artistico-plastică
2. secţiunea de creaţie literară
Activităţi propuse:
Ciclul preșcolar și primar: secțiunea de creație artistico-plastică ce cuprinde: pictură, desen.
Ciclul gimnazial: secţiunea de creaţie literară ce cuprinde: poezie, proză.
Calendarul activităților
# Înscrierea participanţilor: 27 nov. - 11 dec. 2017
# Participarea directă: 15 dec. 2017
# Jurizarea lucrărilor: 15-22 dec. 2017
# Înmânarea diplomelor: ianuarie 2018

Scoli mediul rural

Scoli mediul urban

PUBLICITATE

Go to top