39Joi, 7 decembrie 2017, Ansamblul „Topologul”, format din elevi de la Școala Gimnazială ,,Gabriel Marinescu” Tigveni, îndrumați de domnul profesor Lupu Bogdan, au participat la Festivalul de datini și obiceiuri de Crăciun desfășurat la Casa de Cultură ,,George Topârceanu” din Curtea de Argeș.

Programul a cuprins obiceiuri de Crăciun specifice zonei Topologului precum și frumoase colinde interpretate vocal și instrumental de elevii noștri: Lupu Mădălina, Băscoveanu Georgiana, Ivănescu Paul, Stan Alina, Lazăr Laura, Călinoiu Erica, Căldăraru Izabela precum și Furdui Ion (toboșarul) - care a fost deliciul publicului.
Participarea a fost încununată de obținerea trofeului!

Prof. Popescu Maria
Școala Gimnazială ,,Gabriel Marinescu” Tigveni
(Postat decembrie 2017)

Scoli mediul rural

Scoli mediul urban

PUBLICITATE

Go to top