09Cu prilejul Zilei Naționale a României, la Școala Gimnazială Băiculești și Școala Gimnazială Valea lui Enache s-a desfășurat în perioada 27-29 noiembrie proiectul educațional “Nu uita că ești român”, coordonat de profesorii diriginți, de doamnele învățătoare, precum și de doamnele  educatoare.

În prima zi, preșcolarii și elevii claselor primare și gimnaziale s-au implicat în pregătirea materialelor necesare derulării activităților: stegulețe, ecusoane, desene și colaje. Programul a continuat zilele următoare cu o prezentare power point despre Marea Unire de la 1918 și cu realizarea unor  planșe pe această temă, planșe care ulterior au fost expuse pe holul școlii. Finalul proiectului a fost  marcat de un program artistic constând în recitarea de poezii și interpretarea de cântece patriotice. Pentru implicarea în activități, elevii au primit diplome.

Prof. Codeci Georgiana
Școala Gimnazială Băiculești
(Postat decembrie 2017)

Scoli mediul rural

Scoli mediul urban

PUBLICITATE

Go to top